Sklep MK Technika Grzewcza i Klimatyzacja \ Ogrzewanie elektryczne \ Ogrzewanie podłogowe 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Sklep internetowy
 

MK Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacji

30 lat doświadczenia!

Kominki elektryczne z

efektem naturalnego płomienia

Inteligentne ogrzewanie pompy ciepła i fotowoltaika!

Sprawdź nas!

Bogaty wybór

klimatyzatorów!

Najlepsze ceny!

Pomyśl o nas ciepło!

Największy wybór pieców akumulacyjnych
w Polsce!

Ogrzejemy wszystko ...

Ogrzewanie elektryczne \ Ogrzewanie podłogowe


Ogrzewanie podłogowe PURMO

Ogrzewanie podłogowe zapewnia pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu. Wyższa temperatura przy podłodze, a niższa na poziomie głowy daje optymalny komfort cieplny. Ogrzewanie podłogowe zapewnia ciepło w tej strefie wysokości pomieszczenia, gdzie przebywają ludzie, jest więc szczególnie godne polecenia w pokojach na parterze otwartych na klatkę schodową lub antresolę a wręcz niezastąpione w pomieszczeniach wysokich np. kościołach, halach sportowych i przemysłowych. Równie istotną zaletą tej metody ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła, całą powierzchnią podłogi. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach o dużej powierzchni - pokojach dziennych i hallach w domach jednorodzinnych oraz w pomieszczeniach wystawienniczych, reprezentacyjnych itp.
Równocześnie z powodu niskiej temperatury powierzchni grzewczej wynoszącej zaledwie 22-26°C wyraźnie ograniczona jest cyrkulacja powietrza, co w widoczny sposób wpływa na zmniejszenie ilości unoszonego kurzu. Ta cecha ogrzewania podłogowego jest szczególnie cenna w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych.
Instalacja ta daje również możliwość podgrzewania wybranych stref na zewnątrz budynków, by chronić je przed zalegającym śniegiem i oblodzeniem.

Estetyka wnętrz - brak widocznych elementów grzejnych.

Instalacja ogrzewania podłogowego jest w całości schowana pod podłogą a brak jakichkolwiek widocznych elementów grzejnych daje nieograniczone możliwości kształtowania wnętrz. Jest to ważne przy planowaniu efektownego zagospodarowania  przestrzeni podokiennej. Zalety ogrzewania podłogowego są nieocenione przy aranżacji wnętrz zabytkowych oraz podczas projektowania wyposażenia sal gimnastycznych, gdzie tradycyjne grzejniki wymagają specjalistycznych obudów, których zadaniem jest ukrycie ich lub zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom.  Śmiało można również zaplanować położenie w mieszkaniu podłóg kamiennych lub ceramicznych, które przy ogrzewaniu tradycyjnym wydają się  zimne i nieprzyjemne. Ogrzewanie podłogowe zapewni uczucie miłego ciepła pod stopami.

Oszczędność energii - niska temperatura pracy instalacji.

"Ciepła podłoga" podnosi na tyle komfort, że  można obniżyć  temperaturę powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu nawet o 2°C, a to z kolei przynosi znaczne oszczędności energii (około 12%). Ważnym argumentem na rzecz ogrzewania podłogowego jest niska temperatura pracy instalacji. Zazwyczaj wynosi ona nie więcej niż 45°C, może więc być z powodzeniem zasilana ciepłem uzyskanym z wysokosprawnych kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Można również z powodzeniem wykorzystywać ciepło odpadowe np. woda podgrzana podczas procesów chłodzenia występujących w wielu technologiach produkcyjnych.
Wysoka jakość systemu ogrzewania podłogowego Purmo pozwala na udzielenie 10-letniej gwarancji, przy zastosowaniu w instalacji wyłącznie elementów systemowych Purmo.
© 2019