Sklep MK Technika Grzewcza i Klimatyzacja \ Ogrzewanie elektryczne \ Grzejniki konwekcyjne 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Sklep internetowy
 

MK Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacji

30 lat doświadczenia!

Kominki elektryczne z

efektem naturalnego płomienia

Inteligentne ogrzewanie pompy ciepła i fotowoltaika!

Sprawdź nas!

Bogaty wybór

klimatyzatorów!

Najlepsze ceny!

Pomyśl o nas ciepło!

Największy wybór pieców akumulacyjnych
w Polsce!

Ogrzejemy wszystko ...

Ogrzewanie elektryczne \ Grzejniki konwekcyjne


Grzejniki konwekcyjne ATLANTIC

Wymagania jakościowe Atlantic są tak wysokie, że często przekraczają poziom wyznaczany przez aktualne obowiązujące normy. Nasze innowacje są efektem właśnie tych wysokich wymagań dotyczących jakości, niezawodności oraz oferowanego wyposażenia. Wizerunek ten jest owocem nieustannej pracy i uporczywych poszukiwań najlepszych rozwiazań mających na celu jeszcze większe zadowolenie naszych klientów.
Aby zyskać najwyższy komfort użytkowania, oraz maksymalne bezpieczeństwo, Atlantic nie obawia się stosowania w swych produktach najnowszych technologii. Najlepszym tego dowodem, są ostatnie udoskonalenia, które wyraźnie pokazują dążenie firmy do zwiększenia komortu w produkowanych urządzeniach.

Jakiej mocy urządzenie zastosowac?

Przy pomocy poniższej tabelki można łatwo określić moc niezbędnego dla nas urządzenia grzewczego. Poniższe wartości uwzględniają w swej wartości współczynnik nadwyżki ciepła o około 20%.

rok budowy budynku, bloku
moc
[W/m3]
moc
[W/m2]
budynek z lepszą izolacją ścian i stropów
moc
[W/m3]
moc
[W/m2]
przed majem '74
100
250
niezbędne:
20 cm
70
175
przed lipcem '75
80
200
niezbędne:
od 12 do 15 cm
55
140
przed marcem '82
55
140
zalezcane:
od 10 do 12 cm
50
125
przed styczniem '89
45
115
minimum: 8 cm
35
90
do stycznia '89
34
100
minimum: 5 cm
30
75

Praktyczne porady przed zainstalowaniem grzejnika.

Przede wszystkim, zachowujcie minimalne odległości ; zamocujcie Wasze urządzenie przynajmniej 12 cm od podłogi i nie ustawiajcie żadnych przeszkód w odległości mniejszej niż 50 cm przed nim.
Aby zapewnić dobre działanie Waszego urządzenia, pozostawcie wolną przestrzeń 6mm pomiędzy obudową urządzenia a ścianą. Nie instalujcie Waszego urządzenia w pobliżu źródeł przeciągu, zakłóciłoby to system regulacji Waszego ogrzewacza.

Uwaga: instalacja na wysokości powoduje wzrost temperatury na wylocie powietrza /rzędu 10°C na każde 1000 m. wyniesienia powyżej poziomu morza.

Porady prawidłowego użytkowania.

Bezcelowe jest nastawianie Waszego urządzenia na temperaturę maksimum, ponieważ temperatura w pomieszczeniu i tak szybciej nie wzrośnie. Ustawcie Wasz termostat w strefie komfort /zawierający się od 4 do 6/, wówczas regulacja będzie się odbywała sama i uzyskacie równomierne ciepło. Jeśli posiadacie kilka urządzeń w tym samym pomieszczeniu, ustawcie jednakowo ich termostaty, uzyskacie wówczas równomierne ciepło i stałą temperaturę. Przed otwarciem okna, aby wywietrzyć pomieszczenie, nastawcie wyłącznik na pozycję "0" lub wyłączony. Jeśli wyjeżdżacie na dłuższy czas, ustawcie Wasz termostat w pozycji +7°C i taka temperatura będzie w przybliżeniu utrzymywana w czasie Waszej nieobecności.

Praktyczne porady, by w pełni wykorzystać grzejnik.

Pomyślcie o prawidłowej izolacji ogrzewanych pomieszczeń. Poza korzystaniem ze zdrowego ciepła, zaoszczędzicie energię. Aby uzyskać tą samą temperaturę otoczenia /pokojową/, nastawa termostatu może zmieniać się w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od izolacji lub umeblowania pomieszczenia. Stanowczo zabrania się nakrywania Waszego urządzenia lub zatykania wlotu lub wylotu powietrza, groziłoby to wypadkiem lub zniszczeniem urządzenia.

Użytkowanie i konserwacja.

Raz lub dwa razy do roku należy oczyścić odkurzaczem kratki dolne i górne Waszego urządzenia. Dopilnujcie, aby dzieci nie wprowadzały żadnych przedmiotów ani papieru pomiędzy kratki konwektora. Jeśli sądzicie, że Wasze urządzenie wymaga specjalistycznej kontroli, wezwijcie konserwatora Atlantic.

Normy dotyczące instalacji w łazienkach.

Jeśli chcecie zainstalować urządzenie w łazience, musicie przestrzegać norm obowiązujących w tym zakresie. Łazienkę dzieli się na cztery strefy /patrz załączony rysunek/.


Termostaty cyfrowe ATLANTIC posiadają 5 trybów pracy: (poniższe oznaczenia występują w charaketrystyce modeli)

Żądaną temperaturę dla danego pomieszczenia ustawiamy bezpośrednio na termostacie grzejnika. Poniższa tabela prezentuje przybliżone wartości temperatur odpowiadajace ustawieniom termostatu

oznakowanie
*
1
2
3
4
5
6
7
8/MAX
temperatura [°C]
5-7
8-10
10-12
13-15
16-18
19-21
22-24
25-27
28-30

 


Katalog wraz z cennikiem


Grzeniki konwekcyjne ATLANTIC

Grzeniki konwekcyjne ATLANTIC - F17
F17
Grzeniki konwekcyjne ATLANTIC - F117
F117© 2019